Przejdź do treści
Wczytuję...

Czym kierować się przy wyborze firmy odzyskującej dane?

W pierwszej kolejności przy wyborze firmy odzyskującej dane należy sprawdzić i stwierdzić, czy dana firma dysponuje wiedzą oraz niezbędnym zapleczem technicznym. Należy zdawać sobie sprawę, że praktycznie żaden serwis komputerowy, czy też firma informatyczna nie posiada ani sprzętu, ani specjalistów. Jest dosłownie kilka wyjątków w skali Polski. 

Bazowanie na poleceniach też nie zawsze przynosi zamierzony skutek. Bywa bowiem tak, że ktoś poleca znajomego informatyka gdyż ten poradził sobie z daną usterką nośnika, jednak była ona prosta. 

Należy rozmawiać, dopytywać, poprosić technika do telefonu, zapytać go o to, w jaki sposób zabezpieczy strefę serwisową dysku twardego. Zadawać trudne pytania - dobra firma odzyskująca dane chętnie na nie odpowie. Czy kierować się referencjami? Można - chociaż należy pamiętać, że referencje niekiedy firmy zdobywają rozwiązując nawet proste problemy. Co z komentarzami? Faktycznie - przy pewnej ilości ciężko mówić o manipulacji i również ten czynnik można brać pod uwagę. 

Najważniejsza pozostaje jednak rozmowa, na ile firma odzyskująca dane chce z nami rozmawiać, odpowiadać na nasze pytania. Mamy bowiem prawo weryfikować specjalistów, którzy będą pracować z naszym nośnikiem. Należy bowiem pamiętać, że często jest tak, że mamy tylko jedną szansę na odzyskanie danych z konkretnego nośnika.