Przejdź do treści
Wczytuję...

Jaki dysk twardy HDD wybrać?

W jednym z poprzednich artykułów starałem się przedstawić metodologię wyboru rodzaju dysku - między SSD i HDD. Skoro już postanowiliśmy, że to do gromadzenia i obróbki danych potrzebujemy użyć klasycznego dysku HDD, mechanicznego - talerzowego dysku, postaram się podzielić swoimi uwagami na temat tego jaki moim zdaniem dysk twardy HDD jest najlepszy. 

Zacznijmy od tego, jakiego dysku nie wybierać. Zdecydowanie naszym zdaniem należy unikać dysków marki Seagate. Przed laty firma ta słynęła z produkcji nosników całkiem niezłej klasy. Obecnie dyski te są zmartwieniem zarówno ich użytkowników, jak również firm odzyskujących dane. 

Np. słynna i popularna seria dysków Rosewood - nie posiada nawet uszczelki, funkcję uszczelki pełni naklejka hermetyzująca obudowę dysku. Naklejka??? Tak. To jest z patentów na to jak wyprodukować dysk niskim kosztem. Dyski te są trudne w odzyskiwaniu. 

Osławione WD - są naszym zdaniem w miarę ok, osławione WD RED trafiają jednak do nas na warsztat zbyt często. 

Wydaje nam się, że najlepsze do gromadzenia danych są dyski Toshiba, zwłaszcza seria N300. Sami ich używamy, większej ilości. Z wielu względów podobają nam się produkty firmy Toshiba - m.in. ze względu na to, że odzysk danych z tych nośników przebiega zdecydowanie lepiej niż w przypadku firmy Seagate. 

Leave a Comment

Bezpłatny i niezobowiązujący odbiór i odwiezienie sprzętu do klienta

W związku zaistniałą sytuacją oferujemy bezpłatny transport sprzętu do naszego laboratorium i z naszego laboratorium na terenie Warszawy oraz całej Polski, jak również bezpłatną diagnozę. Cała operacja nie zobowiązuje do zlecenia nam odpłatnej usługi. Sprzęt odwożony do klientów dezynfekowany jest przy pomocy specjalnych preparatów. Zapraszamy do kontaktu telefonicznego w celu ustalenia szczegółów. Na terenie Warszawy transport odbywa się przy pomocy naszych kierowców. Na terenie Polski - posiłkujemy się usługami niezawodnej firmy UPS. Skontaktuj się z nami aby ustalić szczegóły działania.