Loading...

Odzyskiwanie danych z dysku twardego

Odzyskujemy utracone dane z dysku twardego. Mamy wysoką skuteczność w tym zakresie. Doskonale znamy wszelkie zagadnienia związane z odzyskiwaniem danych z dysku - zarówno w zakresie programowym jak i hardwarowym. Pracujemy bardzo ostrożnie, przez nasze ręce przeszły setki dysków twardych. Dysponujemy niezbędnym wyposażeniem, komorami bezpyłowymi (laminarnymi), wszelkimi niezbędnymi narzędziami do pracy z dyskami twardymi. Zawsze oferujemy bezpłatną i niezobowiązującą diagnozę.

Zadzwoń do nas 731 153 969

Postaramy się odpowiedzieć na Twoje pytania, podpowiedzieć co powinnaś/powinieneś robić w zaistniałej sytuacji.

Nasze referencje:

https://klinikadanych.pl/referencje-i-opinie

Bezpłatna, najszybsza diagnoza!

Zawsze diagnoza w naszym wykonaniu jest bezpłatna - w oparciu o nią jesteśmy w stanie precyzyjnie określić jaka jest przyczyna usterki a także jesteśmy w stanie określić koszt naprawy. Diagnoza w naszym wykonaniu nigdy nie zobowiązuje do wykonania naprawy właśnie przez nas - możesz równie dobrze zabrać swój sprzęt i naprawę zlecić komuś innemu. 

Błyskawiczna diagnoza

Zawsze jesteśmy w stanie sprawdzić każdy dysk twardy od ręki. Już po kilku minutach od przekroczenia naszego progu, będziesz w stanie zorientować w jakim stanie jest Twój dysk twardy. Dysponujemy całym algorytmem postępowania w celu przeprowadzenia bardzo szybkiej i jednocześnie skutecznej diagnozy. Wstępne oględziny dysku twardego dają nam pojęcie aż w 80-90% przypadków. Często jesteśmy w stanie dokonać wstępnej diagnozy już na poziomie tej wstępnej diagnozy. 

Poziom naszych usług

Śmiało możemy pochwalić się już tysiącami zamkniętych pozytywnie odzysków danych. Aktualnie dysponujemy takim przygotowaniem, sprzętem, wiedzą, która pozwala nam pracować z najtrudniejszymi przypadkami. Sprawy bardzo trudne konsultujemy z naszymi parnerami z Rosji i Izraela. Zawsze zapraszamy do nas, w celu omówienia każdej sytuacji związanej z dyskiem twardym. Bardzo często jest tak, że jesteśmy w stanie wykonać wstępną diagnozę w kilka minut i to od ręki. 

Cena odzyskiwania danych z dysku twardego

Bardzo podkreślamy fakt, że każda sytuacja jest inna. Najczęśćiej - jeśli mamy do czynienia z usterką mechaniczną, która wymaga chirurgicznej ingerencji wewnątrz dysku - cena odzysku danych zawierać może się w przedziale 2000-7000zł (zazwyczaj wartość maksymalna nie jest osiągana). Czasami zdarzają się przypadki tańsze - niezależnie od sytuacji możemy zbadać każdy jeden dysk twardy i robimy to nieodpłatnie, zarazem bardzo dokładnie. Zdarzają się też przypadki trudne, bardzo trudne, wymagające poświęcenia znaczących nakładów sił na ręczne obliczenia, odbudowę modułów firmwaru. Przypadki takie mogą być droższe od zakreślonego poziomu cenowego. 

Awaria, uszkodzenie dysku twardego

Bardzo ważne aby w przypadku wszelkich problemów nie podejmować żadnych desperackich ruchów. Nie wolno podejmować samodzielnych prób odzyskiwania danych jeśli nie jesteśmy do tego bardzo dobrze przygotowani. Możemy uszkodzić nasze dane do takiego stopnia, że zwyczajnie nie da się ich już odzyskać. 

Dysk twardy po upadku

Bardzo często do awarii dysku twardego następuje na skutek upadku. Czasem nie jest bardzo istotna wysokość z jakiej dysk upadł. Dysk jest delikatnym urządzeniem, które w żadnym wypadku nie lubi wstrząsów. Istotne aby dysk, który zaliczył upadek nie był już więcej włączany bez konieczności. Każda próba uruchomienia dysku uszkodzonego w wyniku upadku powoduje pogłębienie usterki - np. na skutek pracy uszkodzonych, wygiętych głowic, które moga uszkadzać powierzchnię talerzy. 

Samoistna śmierć dysku twardego

W gruncie rzeczy cięzko mówic o czymś takim jak samoistna śmierć dysku twardego. Prawda jest taka, że zazwyczaj każda usterka ma swoją przyczynę. Być może doszło do jakiegoś zdarzenia w przeszłości, które doprowadziło do tego jak jest obecnie. Często dochodzi do występowania bad-sectorów w strefie serwisowej, w której działają algorytmy odpowiedzialne za funkcjonowanie całego dysku. Bad sectory mogą występować niejako samoistnie, tzn może być tak, że istnieje jakaś bardzo nieznaczna usterka mechaniczna, która powoduje, że z czasem przybywa bad-sectorów (nieczytelnych sektorów, obszarów powierchni nie do odczytu).

Konstrukcja dysku twardego 

Dysk twardy zasadniczo składa się z kilku elementów - bloków. W pierwszej koljeności możemy wyróżnić talerze z zapisanymi metodą magnetyczną danymi, talerze umocowane są na silniku o dużej szybkości pracy, następnie wyróżnić możemy zespół głowic magnetycznych sczytujących dane z talerzy. W ramach zespołu głowic funkcjonuje preamp - przedwzmacniacz wzmacniający sygnal z głowic magnetycznych. Zespół głowic połączony jest elektroniką dysku, która znajduje się już w zewnętrznej części dysku. Płytka elektroniki stosowana we współczesnych dyskach zawiera unikalny program sterujący pracą dysku firmware. Główna część firmwaru zarządzająca praca całego dysku znajduje się jednak na talerzach dysku. Każda usterka firmwaru, jest o tyle trudna, iż jest to system stworzony indywidualnie dla konkretnego, jednego dysku - w wyniku czego nie ma możliwości wgrania całego nowego firmwaru w przypadku uszkodzenia starego. Jedyną popawna drogą pracy z tak uszkodzonym dyskiem jest ręczna rekonstrukcja firmwaru, przy wsparciu odpowiednich narzędzi. Proces taki wymaga jednak specjalistycznej wiedzy, jak również niekiedy skomplikowanych obliczeń - często wykonywanych przy pomocy kartki i długopisu. 

Uszkodzenie głowic w dysku twardym

Do uszkodzenia głowic magnetycznych dysku twardego dojść może zazwyczaj w wypadku upadku dysku, lub wstrząsu - zazwyczaj w trakcie pracy. Może wtedy bowiem dojść do zetknięcia głowic z powierzchnią obracających się talerzy. Działają one wtedy jak tarcze ścierne, jednocześnie w pewnym stopniu również ulegając uszkodzeniu. 

Wymiana głowic w dysku twardym

Wymiana głowic w dysku twardym jest procesem trudnym, niekiedy szalenie trudnym, wymagającym wybitnej wprawy, doświadczenia, idealnie czystych warunków (komora bezpyłowa oraz wszelkie procedury bezpieczństwa, przestrzgania czystości). Uruchomienie dysku na nowym zestawie głowic absolutnie nie oznacza automatycznego powodzenia całej operacji. Cały proces odczytu danych po wymianie głowic odbywa się w warunkach stałej pracy z firmwarem dysku, kontroli wszystkich procesów, nadzoru w przypadku uruchomienia procesu tworzenia kopi - obrazu dysku. Niekiedy odczytujemy poszczególne głowice i dopiero z pojedynczo odczytanych obrazów talerzy - składamy całość. Rzadko jest tak, że usterka głowic występuje w pojedynkę - zazwyczaj towarzyszą jej uszkodzenia powierzchni talerzy (w większym lub mniejszym stopniu), jak również uszkodzenia firmwaru (zawartego na talerzach - zazwyczaj w następstwie uszkodzeń sektorów, powierzchni). 

Uwaga! Jeśli utraciłeś dane nie wykonuj żadnych niekontrolowanych działań. Postępuj według następującego planu:

1. Wyłącz komputer do którego podłączony jest dysk i nie włączaj go. 
2. Skontaktuj się z nami i opowiedz co dokładnie przytrafiło się Tobie. 
3. Zastosuj się do instrukcji jakie Ci przedstawimy – niezależnie od tego czy zlecisz nam naprawę czy też nie – udzielimy Ci rzetelnej informacji odnośnie tego jak należy postępować. 

Można śmiało powiedzieć, że dysk twardy jest niedoskonały. Jako nośnik danych posiadający elementy mechaniczne zawsze narażony jest na zużycie, uszkodzenie mechaniczne. Można myśleć, że w pełni elektroniczne nośniki danych (flash - SSD) będą bezpieczniejsze jednak jak sie okazuje również i one nie są wcale doskonałe – również są zagrożone ze względu na elektrostatykę. Może więc okazać się, że w najbliższym czasie jeszcze nie doczekamy się w pełni niezawodnych nośników danych.