Loading...

Zanim do nas zadzwonisz - najważniejsze informacje

W tym tekście odpowiemy na najczęście zadawane pytania - również odnośnie cen naszych usług, czasu realizacji, charakteu naszej pracy. Oczywiście - jeżeli bardzo się spieszysz - i nie masz czasu czytać, dochodzić prawdy - dzwoń śmiało -  odpowiemy na Twoje pytania - nawet jeśli odpowiedzi na nie są zawarte poniżej. 

Jeżeli trafiłeś na tę stronę oznaczać to może, że potrzebujesz naszej pomocy. Wiedz – że zawsze możesz na nas liczyć. Niezależnie czy jesteś dyrektorem IT dużej korporacji w której doszło do awarii macierzy RAID, czy też mężczyzną, którego po 20 latach małżeństwa żona zaczęła zdradzać, czy też emerytem, któremu kot nadepną na klawiaturę komputera kasując wszystkie zdjęcia.

Wszystkim Wam pomożemy!

Kilka słów o nas

Powstaliśmy w roku 2013. Początki naszej działalności nadają się na książkę o walce, nie tylko w kontekście biznesu – ale wacle jako takiej. Bez żadnego budżetu, dysponując jedynie chwytliwą nazwą i przeogromną wiedzą techniczną, wyobraźnią – wynająłem lokal od obywatela Wietnamu, w pasażu handlowym Muranów. Potem rozpoczęła się ciężka walka, która zaowocowała zbudowaniem bardzo mocnej pozycji rynkowej, nawiązaniem międzynarodowych kontaktów w branży odzyskiwania danych. Następnie przenosiny do lokalu o powierzchni blikso 200m2 przy ul. Dzielnej 7a. Równolegle kolekcja referencji ulegała powiększeniu. Przez tych zaledwie kilka lat udało się dokonać tysięcy odzysków danych!

W tej chwili nie ma takiego zlecenia z którym bysmy nie byli w stanie się zmierzyć. W naszej firmie pracuje dream team – najlepsi z najlepszych. A jeżeli ich jest za mało aby rozwiązać problem – dysponujemy międzynarodową siecią kontaktów do najlepszych specjalistów jakich widziała ludzkość!

Bezpłatna, niezobowiązująca diagnoza

Zawsze oferujemy niezobowiązującą do niczego diagnozę, w oparciu o która jesteśmy w stanie precyzyjnie wycenić prace związane z odzyskaniem danych. Co istotne - diagnozę możemy wykonać w stosunkowo krótkim terminie - znacznie szybciej niż inne firmy - mowa o trybie normalnym. Zazwyczaj na diagnozę potrzebujemy kilku dni! Jeżeli zależy Ci na wyniku diagnozy - nie czekaj - zadzwoń do nas i zapytaj na jakim etapie jesteśmy. Co bardzo istotne - nigdy nie gniewamy się na klientów, którzy po przedstawieniu kosztów odzysku rezygnują z wykonania usługi. Doskonale rozumiemy takie sytuacje.

Jeżeli nie jesteś z Warszawy

Jeżeli nie jesteś z Warszawy i nie wybierasz sie do stolicy - możesz wysłać do nas nośnik. Wystarczy, że załączysz do niego kartkę ze swoimi danymi i opisem problemu i zaadresujesz na dane:

Klinika Danych
(IVITER CENTER)
Plac Konstytucji 5
00-657 Warszawa
731 153 969

Co bardzo istotne - prosimy spakować nośnik bardzo dobrze - stosując bardzo dużo materialów zabezpieczających i wkładając go w karton. 
Nośnik, który do nas trafi zostanie poddany dokładnemu sprawdzeniu - i zostanie przedstawiony kosztorys ewentualnego odzyskiwania danych. 

Tryb ekspresowy

Zawsze jesteśmy w stanie przyjąć tryb ekspresowy działania. Możemy pracować nawet po nocy, w święta, weekendy i być przy tym dostępni 24 godziny na dobę. Zależnie od sytuacji tryb ekspresowy może zwiekszyć koszt odzyskiwania dwukrtonie lub w jeszcze większym stopniu (wszystko zależy od sytuacji i naszych ustaleń - wszystko zawsze ustalamy zanim podejmujemy się działania - nie ma niespodzianek!!). 

Cennik naszych usług

Bardzo często pytacie o ceny naszych usług. My często unikamy odpowiedzi na to pytanie – sugerując zlecenie nam bezpłatnej diagnozy, w oparciu o którą będziemy mieli jasność sytuacji. Mimo wszystko postanowiliśmy przedstawić ogólny cennik, ramowy cennik prac związanych z odzyskiwaniem danych. Cennik ten jest realny, rynkowy – w odróżnieniu od zdawkowych cenników licznych firm odzyskujących dane. Niektóre firmy proponują cenniki sformułowane w następujący sposób – "uszkodzenie mechaniczne dysku – cena od kwoty XXX". Co to oznacza? Nic to nie oznacza gdyż nie jest podana górna granica a jedynie kwota startowa... 

Zaczynamy !

Skasowane zdjęcia z telefonu

Bardzo częste pytanie. Odzyskiwanie zdjęć z telefonu wiąże się ze złożoną operacją uzyskania dostępu do pamięci fizycznej aparatu – zrzutu fizycznego pamięci. W oparciu o specjalnie przygotowany plik możemy szukać zdjęć, które być może uchowały sie w pamięci telefonu.

Należy zdecydowanie liczyć się z ceną na poziomie 1000-1800zł. W uzasadnionych przypadkach będzie to wyższa cena, chociaż bardzo często staramy się wykonac tę usługe taniej. Istnieje w Polsce jeszcze kilka firm, które świadczą tę usługę – zazwyczaj taniej – jednak metody związane z wprowadzaniem telefonu w stan roota – związane są z ryzykiem utracenia WSZYSTKICH DANYCH!!! My wykonujemy tę usługę całkowicie bezpiecznie!!!

Skasowane dane, np. zdjęcia z z karty pamięci, pendriva, dysku twardego

W przypadku ręcznie skasownaych danych z nosników takich jak karty pamięci, pendrivy - należy liczyć się z kosztami w okolicach kilkuset złotych i więcej. W przypadku danych skasowanych z dysku twardego - cena może wynosić więcej - zależnie od pojemności dysku, jak również faktów związanych z utratą danych - np. przywrócenie systemu, format itd. 

Odzyskiwanie danych z uszkodzonych kart pamięci, pendrivów

W przypadku uszkodzonych nośników typu karta pamięci, pendriva, jeśli wymagany jest odzysk z pominięciem kontrolera, który uległ awarii - koszt odzyskiwania danych może wynosić 2000-3000zł, niekiedy znacznie więcej - w bardzo trudnych przypadkach. Zdarzają się też znacznie prostsze usterki logiczne, które nie wymagają pracy pod mikroskopem, nie wymagaja lutowania do pinów technicznych nośnika i deszyfracji danych. Wtedy odzysk danych może wynosić kilkaset złotych. 

Odzyskiwanie danych po przywróceniu ustawień fabrycznych

Zazwyczaj jest już pozamiatane. W nielicznych przypadkach istnieje szansa na odzyskanie części danych. Przypadek bardzo trudny – trzeba liczyć się z cenami na poziomie 1000-2800zł. Temat bardzo trudny, niewygodny i trzeba naprawdę cechować się ogromną determinacją aby przeprowadzić sprawdzenie telefonu pod kątem odzysku danych utraconych w wyniku przywrócenia ustawień fabrycznych. 

W przypadku nowszych systemów operacyjnych - szansa na odzyskanie czegokolwiek jest minimalna - a i tak za wykonaną pracę weźmiemy pieniądze - w danym wypadku niezależnie od uzyskanego wyniku. 

Odzyskiwanie danych z uszkodzonego dysku twardego

Bardzo częste pytanie. Bardzo dużo zależy od skali usterki. Nalezy jednak przyjąć do wiadomości, że usterka dysku twardego niemal zawsze wiąże się ze znacznymi kosztami. Najczęściej koszty te wyrażone są w kwotach tysięcy złotych. W przypadku nieustalenia budżetu na odpowiednim poziomie i wyngocjowania niskiego budżetu w jakiejś firmie odzyskującej dane – nie ma nawet takiej szansy, aby ktokolwiek nadzorował cały proces odzyskiwania danych dysku, który to proces potrafi być bardzo czasochłonny i obarczony jest wysokim ryzykiem na każdym etapie jego przeprowadzania. Często procesy związane z odzyskiwnaiem danych z dysków uszkodzonych mechanicznie wiążą się z koniecznością otwierania dysku w warunkach laboratoryjnych – w komoroze bezpyłowej – operacja taka jest bardz skomplikowanym zabiegiem chirurgicznym wymagającym niesamowitego przygotowania, jak również zapewnienia odpowiednich warunków (SPOKOJU). Operacja wymaga ogromnej koncentacji – najmniejszy błąd na etapie pracy na otwartym dysku może oznaczać bezpowrotne uszkodzenie nośnika w sposób taki, że odzysk danych z niego będzie już niemożliwy!!

Odzyskiwani danych z dysku twardego może zwierać się w przedziale 2000-8000zł. Niekiedy, w nielicznych przypadkach kwota ta może być niższa. Może być też wyższa. Jeżeli istnieją gdzies w Polsce firmy, które twierdzą, że odzyskają dane z dysku w kwocie znacznie niższej – to zazwyczaj mamy do czynienia z formą oszustwa – polegającego na zabawie w odzyskiwanie danych prowadzonych przez niedoświadczonych "specjalistów" – chcących podszkolić się na dyskach klientów, a przy okazji może się uda i jakiś grosz wpadnie. Poważne przygotowanie operacji odzyskiwania danych z dysku twardego jest bardzo poważną sprawą, angażująca specjalistów najwyższej klasy, bardzo drogi sprzęt oraz dyski dawcy, które trzeba często poświęcić (i często nie jeden!).

Czas odzyskiwania danych z dysku twardego to zazwyczaj około 2-3 tygodni w trybie normalnym. W trybie ekspresowym jesteśmy w stanie stanąc na głowie i próbować skrócić ten czas do niekiedy wybitnie krótkich wartości. Ale wymaga to specjalnego wytężonego trybu pracy, włączającego w siebie noce oraz niemal całkowite zepchnięcie innych spraw na tor boczny.

Nie należy się bać naszej diagnozy - jest ona całkowicie bezpłatna i niezobowiązująca. To, co jest istotne to fakt, że często możemy dojść do porozumienia, kompromisu - bez sprawdzenia nośnika będzie to jednak bardzo trudne. 

Odzyskiwanie danych z dysku SSD

Operacja należy do jednych z najbardziej zaawansowanych. I chociaż dyski SSD miały podobno zapewnić bezpieczeństwo – okazało się, że w przypadku awarii kontrolera dochodzi do całkowitego utratu dostępu do danych. Odzyskiwanie danych z dysku SSD stanowi jedno z największych wyzwań – często wymaga żmudnego składania danych z fragmentów odzyskanych bezpośrniednio z kości pamięci – według średnio znanego klucza, który dopiero trzeba odtworzyć.

Koszt odzyskiwania danych w trybie standardowym z dysku SSD zawiera się zazwyczaj w przedziale cenowym 5500-8500zł netto, istnieją przypadki jeszcze trudniejsze i jeszcze droższe niż podany przez nas przedział. Jestesmy jedną z najlepiej przygotowanych firm w tym zakresie.

Odzyskiwanie skasowanych danych z telefonu – np. wiadomości SMS – inaczej – analiza śledcza telefonu

Jest to jedna z najbardziej odpowiedzialnych usług jaką wykonujemy. Dysponujemy odpowiedniem przygotowaniem w tym zakresie. Możemy śmiało wręcz stwierdzić, że posiadamy zdecydowanie najlepsze przygotowanie w tej części Europy (na świecie??) do wykonywania tej usługi. Jest tak z kilku powodów. Nigdy nie wprowadzamy telefonu w stan roota – co mogłoby grozić usunięciu wszystkich danych (w trakcie wprowadzania telefonu w stan roota istnieje ryzysko przywróceniu ustawień fabrycznych!!!!!). Zawsze pracujemy z każdym nośnikiem bardzo ostrożnie – za wszelką cene dążąc do stworzenia kopi posektorowej kości pamięci urządzenia. Jeżeli istnieje taka konieczność posiadamy pełne zaplecze wymagane do wykonania wylutu kości pamięci i odczytania danych bezpośrednio z niej.

W trakcie pracy związanej z odzyskiwaniem danych z telefonu posługujemy się najwyższej klasy oprogramowaniem śledczym, jak również własnymi skryptami do przeszukiwania baz danych.

Wynik naszych prac w zakresie analizy telefonu to raport, który może stanowić dowód w sądzie! Jesteśmy jedną z nielicznych firm, która tworzy raporty tego rodzaju! Co istotne – w raporcie pojawią się informacje o skasowanych smsach, skasowane kontakty, skasowana historia połączeń, skasowane zdjęcia, historia przeglądania stron internetowych, historia wyszukiwanych fraz w wyszukiwarce, niekiedy treści z komunikatorów, informacje o lokalizacji telefonu.

Wszystkie informacje, jakie odłożyły się w pamięci telefonu – wydobędziemy! Nie wydobędziemy niestety w żaden sposób tych informacji, które zostały zatarte w wyniku nadpisania poprzez nowe dane. Zawsze przed wykonaniem samej analizy możemy porozmawiać o konkretnym przypadku aby określić szanse na odzyskanie konkretnych treści.

Koszt naszej analizy śledczej – zazwyczaj zawiera się w przedziale 2500-3500zł – częściej oscyluje w okolicach 2800-3000zł. 

Uwaga! Zdarzają się analizy bardzo skomplikowane - zwłaszcza w przypadku nowszych modeli telefonów, gdzie dostęp do danych jest bardzo utrudniony. Istnieją różne możliwości w zakresie odzyskiwania takich danych jednak należy się liczyć z tym, że cena odzysku takich danych będzie znacznie wyższa. Wszelkie koszty zawsze przedstawiamy w formie oferty, którą można przyjąć dobrowolnie. 

Wymagany czas w trybie standardowym na wykonanie tej usługi to około 7-10 dni. Istnieje możliwość wykonania usługi w trybie ekspresowym – około 2 dni i wtedy cena jest dwukrotnie wyższa.

Czym nasze analizy śledcze różnią się od analiz innych firm? Wszystkim. Jeżeli masz przed sobą poważną sprawę rozwodową i potrzebujesz niezbitych dowodów - zgłoś się do nas. Pomożemy i jeszcze udzielimy konsultacji w innych aspektach. Sugerujemy, że nasza oferta skierowana jest do osób, które posiadają poważną potrzebę dojścia do prawdy. Gwarantujemy użycie wszystkich sił i środków jakie świat informatyki śledczej zna - w celu uzyskania maksymalnego efektu. Gwarantujemy też pełną dyskrecję i ochronę danych - na najwyższym poziomie, co czasem jest bardzo, bardzo ważne.

Więcej o usłudze odzyskiwania skasowanych danych z telefonu: 
https://klinikadanych.pl/oferta/odzyskiwanie-skasowanych-danych-smsow-z-telefonu-smartfona-analiza-sledcza
 

Odzyskiwanie danych z macierzy RAID

Zdecydowanie najbardziej złożone zagadnienie. Koszty odzysku mogą dochodzić do dziesiątek tysięcy złotych - nie bez znaczenia jest narzucony tryb pracy - zazwyczaj bowiem dane z macierzy są potrzebne w maksymalnie krótkim czasie. Dysponujemy odpowiednio przygotowanym sztabem specjalistów - zdolnym działać o każdej porze dnia i nocy. Posiadamy liczne sukcesy na polu ratowania danych z macierzy RAID. Dysponujemy wszystkimi niezbędnymi narzędziami koniecznymi do prowadzenia prac na rzecz odzyskania danych z macierzy RAID. Wszyskie problemy konsultujemy na bieżąco z zagranicznymi specjalistami.