Przejdź do treści
Wczytuję...
10gru

DataOps - efektywne przetwarzanie danych

DataOps - efektywne przetwarzanie danych

Wyzwania związane z koniecznością gromadzenia danych rosną wraz z ilością cyfrowych informacji. Rozwijane są nowe metody magazynowania, ułatwiania dostępu, analizy oraz zabezpieczeń rosnącego lawinowo bezmiaru informacji, który poddawany jest wymianie na magistralach pomiędzy serwerami różnych użytkowników instytucjonalnych oraz biznesowych. Złożoność istniejącej infrastruktury nie ułatwia zadań stojących przed zawiadującymi procesami w ramach coraz bardziej różnorodnych systemów przetwarzania danych.

17lis

BACKUP, GŁUPCZE!

Backup, Głupcze!

Na temat konieczności sporządzania kopii zapasowych napisano już wszystko. Okazuje się jednak, że wciąż dalecy jesteśmy od systematycznego i konsekwentnego prowadzenia backupu. Biorąc pod uwagę korzyści wynikające z regularnego archiwizowania plików, doprawdy trudno zasłaniać się brakiem czasu czy trudnościami wynikającymi z zastosowanej procedury, zwłaszcza, że obecnie istnieje wiele aplikacji wspomagających tego rodzaju czynności. Poniżej przedstawiamy kilka uwag i zaleceń dotyczących właściwie realizowanych kopii zapasowych.

10lis

Komputery przemysłowe - awaryjność i bezpieczeństwo danych

Komputery przemysłowe - awaryjność i bezpieczeństwo danych

We wszystkich realizacjach gdzie wymagana jest wysoka niezawodność zastosowanie znajdują komputery przemysłowe i laboratoryjne. Maszyny tego rodzaju posiadają podobną funkcjonalność do tradycyjnych pecetów czy laptopów, jednak ze względu na swoją niską awaryjność pojawiają się wszędzie tam gdzie ważna jest wysoka stabilność działania oraz wytrzymałość zaprojektowanych rozwiązań.

27paź

Gry online - bezpieczeństwo danych

Gry online - bezpieczeństwo danych

Gry online są dziś powszechną rozrywką. Ich popularność sprawia, iż są przedmiotem zainteresowania cyberprzestępców, naciągaczy i oszustów. Wśród szerokiej rzeszy użytkowników łatwo bowiem znaleźć można osobę nieświadomą istniejących zagrożeń i odpowiednio przed nimi niezabezpieczoną. Na co zatem narażony jest gracz - potencjalna ofiara ataku, i co należy robić aby zminimalizować ryzyko jego wystąpienia i ewentualnie zaistniałe konsekwencje.

24wrz

Disaster Recovery - plan działania po awarii w ramach odtworzenia utraconych danych

Disaster Recovery

Awaria systemu informatycznego, utrata dostępu do kluczowych danych, bądź utrata samych danych zajmują obecnie w przypadku każdej branży wysokie miejsce w rankingu czarnych scenariuszy związanych z działalnością przedsiębiorstwa. Panika, przestoje, straty (finansowe i wizerunkowe), a w pewnej liczbie przypadków nawet zaprzestanie działalności - to konsekwencje wystąpienia awarii związanej z IT.

08wrz

Kierunki rozwoju pamięci - co zamiast DRAM i Flash

kierunki rozwoju pamięci

Działy badawcze zajmujące się technologiami gromadzenia i przetwarzania danych pracują nad rozwiązaniami mającymi zastąpić rozwijane w coraz wolniejszym tempie pamięci typu DRAM i flash. Jest to szczególnie istotne w kontekście przewidywanego rozwoju nowych sektorów, w tym m.in. Internetu Rzeczy, Sztucznej Inteligencji, uczenia maszynowego, czy urządzeń typu wearable.

18sie

Systemy wirtualne - zagrożenia utraty danych

systemy wirtualne - utrata danych

Wirtualne systemy IT stały się powszechne. Narzędzie to wykorzystywane jest szczególnie chętnie przez środowiska biznesowe i korporacyjne. Pozwalają one uruchomić na jednym serwerze wiele różnych stanowisk operacyjnych oraz różnorodne oprogramowanie. Rozwiązanie oferowane przez Citrix, Hyper-V czy Oracle mają szereg zalet - pozwalają na bardziej efektywne wykorzystanie serwerów, a także ograniczenia stopnia złożoności stosowanych konfiguracji sprzętowych, o korzyściach finansowych nie wspominając.

21lip

CBRAM – pamięć PMC

cbram

Jedną z technologii konkurujących w obszarze poszukiwań następcy dobijającej kresu swoich możliwości pamięci Flash jest CBRAM (Conductive Bridging RAM) - pamięć podobna do rezystywnego RAM-u. Jej parametry w kontekście zużywanej energii, jak również szybkości działania, znacznie przewyższają komórki NAND stanowiąc idealne rozwiązanie w przypadku urządzeń w segmencie np. Internetu Rzeczy (IoT), a także wszędzie tam gdzie priorytetowe są te właśnie parametry.

30mar

Pamięć rezystywna - teraźniejszość czy przyszłość?

Pamięć rezystywna

Pamięć rezystywna - teraźniejszość czy przyszłość?

Możliwości rozwoju pamięci opartych na zapisie magnetycznym lub przechowujących ładunek w komórkach półprzewodnikowych wydają się powoli wyczerpywać. Technologie, których rozwinięciem są tradycyjne dyski HDD, jak i pamięci NAND flash, a także różne rodzaje zapisu optycznego wciąż podlegają rozwojowi, niemniej jednak zakres ich zastosowania wydaje się zawężać. Czy urządzenia będące niedługo w powszechnym użyciu wymagać będą wyposażenia w pamięci nowego rodzaju? Czy przyszłością są tutaj pamięci rezystywne?

Subskrybuj Artykuły