Przejdź do treści
Wczytuję...
11lut

3D NAND - większa gęstość, większa pojemność

3D NAND - większa gęstość, większa pojemność

Konwencjonalne układy pamięci NAND dochodzą do granic wydajności. Gęstości upakowania komórek osiągnęła poziom, przy którym trudno oczekiwać rozwiązań oferujących znaczący wzrost pojemności i szybkości układów budowanych w oparciu o tę technologię. Zmniejszenie przestrzeni między komórkami ma bowiem swoje granice - komórki leżące zbyt blisko siebie mogą wpływać na wartości przechowywanych ładunków, co skutkować może uszkodzeniem czy zafałszowaniem danych.

18sty

Węglowe nanorurki czyli NRAM - przyszłość przechowywania informacji?

Węglowe nanorurki czyli NRAM - przyszłość przechowywania informacji

Poszukiwania nowych technologii przechowywania informacji nie ustają. Sprostanie wymogom wciąż rosnącej liczby danych, konieczności coraz szybszego dostępu do pamięci, mniejszego zużycia energii czy zwiększenia trwałości (wydłużenia czasu bezawaryjnej pracy) to wyzwania, przed którymi stają projektanci i konstruktorzy nowych rodzajów pamięci, zarówno masowej, jak i operacyjnej. W tym kontekście wydaje się, iż wyjątkowy potencjał niesie ze sobą technologia wykorzystująca węglowe nanorurki, na których oparta została konstrukcja pamięci NRAM (NanoRAM).

22gru

Szklane talerze - rozwój dysków HDD

szklane talerze rozwój dysków hdd

Wydawać by się mogło, że dyski SSD skutecznie wyeliminują z rynku tradycyjne konstrukcje magnetyczne. Potrzeba coraz większych przestrzeni magazynujących dane sprawia jednak, iż dyski HDD są ciągle poszukiwanym rozwiązaniem. Powodem jest tu cena przechowywania danych w przeliczeniu na jednostkę pojemności. W przypadku wielkich baz danych dyski SSD są ciągle rozwiązaniem zbyt kosztownym. Inwestycje w rozwój nowych technologii mających wpływ na zwiększenie pojemności HDD jest więc w dalszym ciągu decyzją racjonalną.

08paź

HAMR - zaspokojenie potrzeb coraz większych przestrzeni danych

HAMR - zaspokojenie potrzeb coraz większych przestrzeni danych

Dyski SSD z powodzeniem zastępują tradycyjne dyski magnetyczne, niemniej jednak konstrukcje HDD wciąż znajdują zastosowanie wszędzie tam, gdzie podstawowym kryterium jest konieczność instalacji dużych pojemności celem organizacji ogromnych magazynów danych. Cena przestrzeni dyskowej w przypadku SSD nadal jest po prostu zbyt wysoka. Dlatego producenci HDD wciąż pracują nad nowymi technologiami mogącymi mieć swoje implementacje w konstrukcjach klasycznych dysków twardych.

29wrz

MACH.2 Multi Actuator - szybsze HDD

MACH.2 Multi Actuator - szybsze HDD

Opinie niektórych ekspertów na temat technologii zapisu, magazynowania i odczytu informacji w kontekście magnetycznych dysków HDD nie pozostawiają raczej wątpliwości co do wyczerpywania się ich możliwości rozwoju. Niemniej jednak producenci nie zawieszają badań na tym polu. Prace nad nowymi rozwiązaniami poprawiającymi osiągi dysków magnetycznych oraz ich wdrożeniem do masowej produkcji ciągle trwają.

Subskrybuj Artykuły

Bezpłatny i niezobowiązujący odbiór i odwiezienie sprzętu do klienta

W związku zaistniałą sytuacją oferujemy bezpłatny transport sprzętu do naszego laboratorium i z naszego laboratorium na terenie Warszawy oraz całej Polski, jak również bezpłatną diagnozę. Cała operacja nie zobowiązuje do zlecenia nam odpłatnej usługi. Sprzęt odwożony do klientów dezynfekowany jest przy pomocy specjalnych preparatów. Zapraszamy do kontaktu telefonicznego w celu ustalenia szczegółów. Na terenie Warszawy transport odbywa się przy pomocy naszych kierowców. Na terenie Polski - posiłkujemy się usługami niezawodnej firmy UPS. Skontaktuj się z nami aby ustalić szczegóły działania.