Przejdź do treści
Wczytuję...
08paź

HAMR - zaspokojenie potrzeb coraz większych przestrzeni danych

HAMR - zaspokojenie potrzeb coraz większych przestrzeni danych

Dyski SSD z powodzeniem zastępują tradycyjne dyski magnetyczne, niemniej jednak konstrukcje HDD wciąż znajdują zastosowanie wszędzie tam, gdzie podstawowym kryterium jest konieczność instalacji dużych pojemności celem organizacji ogromnych magazynów danych. Cena przestrzeni dyskowej w przypadku SSD nadal jest po prostu zbyt wysoka. Dlatego producenci HDD wciąż pracują nad nowymi technologiami mogącymi mieć swoje implementacje w konstrukcjach klasycznych dysków twardych.

29wrz

MACH.2 Multi Actuator - szybsze HDD

MACH.2 Multi Actuator - szybsze HDD

Opinie niektórych ekspertów na temat technologii zapisu, magazynowania i odczytu informacji w kontekście magnetycznych dysków HDD nie pozostawiają raczej wątpliwości co do wyczerpywania się ich możliwości rozwoju. Niemniej jednak producenci nie zawieszają badań na tym polu. Prace nad nowymi rozwiązaniami poprawiającymi osiągi dysków magnetycznych oraz ich wdrożeniem do masowej produkcji ciągle trwają.

11wrz

Metadane a kwestie bezpieczeństwa

Metadane a kwestie bezpieczeństwa

Metadane - informacje opisujące i charakteryzujące dane obiekty lub całe zasoby informacji, stanowiące rodzaj standaryzowanych informacji, których zadaniem jest identyfikacja i zarządzanie określonymi zasobami informacji. Metadane mają nieść pomoc organizacyjną podczas procesów strukturalizowania i opisów cyfrowych zasobów. W praktyce mogą jednak stanowić źródło potencjalnego zagrożenia dla nieświadomego pozostawiania śladów swojej aktywności użytkownika, zagrożenia wynikającego ze strony różnych podmiotów mogących mieć dostęp do treści metadanych.

31sie

Kryptoanaliza - podstawowe metody ataków

Kryptoanaliza - podstawowe metody ataków

Kryptoanaliza jest nauką prowadzącą swe badania na polu przełamywania szyfrów. Odczytanie tekstu jawnego, bądź klucza na podstawie szyfrogramu albo ustalenie klucza w oparciu o wiadomość jawną i zaszyfrowaną jest sytuacją określaną mianem przełamania szyfru. Działania takie mają szczególne znaczenie w kontekście bezpieczeństwa danych w sieci, a badania kryptoanalityczne spełniają m.in. zadanie weryfikacji stopnia zaufania względem stosowanych zabezpieczeń. Rozróżnia się kilka podstawowych rodzajów ataku, czyli działań w przestrzeni sposobów przełamania szyfru.

24sie

Bezpieczne usuwanie danych z firmowych nośników

Bezpieczne usuwanie danych z firmowych nośników

Okresowa modernizacja sprzętu firmowego niesie ze sobą konieczność jego odpowiedniego przygotowania przed sprzedażą lub oddaniem do utylizacji. Dane gromadzone na różnego rodzaju nośnikach wycofywanych z eksploatacji powinny zostać w odpowiedni sposób usunięte, tak by nie istniała możliwość ich nieautoryzowanego odzysku. W przeciwnym przypadku podmiot gospodarczy naraża się na konsekwencje cywilnoprawne i kary finansowe wynikające z obowiązujących przepisów RODO (o utracie reputacji, czy skazie na wizerunku nie wspominając).

Subskrybuj Artykuły

Bezpłatny i niezobowiązujący odbiór i odwiezienie sprzętu do klienta

W związku zaistniałą sytuacją oferujemy bezpłatny transport sprzętu do naszego laboratorium i z naszego laboratorium na terenie Warszawy oraz całej Polski, jak również bezpłatną diagnozę. Cała operacja nie zobowiązuje do zlecenia nam odpłatnej usługi. Sprzęt odwożony do klientów dezynfekowany jest przy pomocy specjalnych preparatów. Zapraszamy do kontaktu telefonicznego w celu ustalenia szczegółów. Na terenie Warszawy transport odbywa się przy pomocy naszych kierowców. Na terenie Polski - posiłkujemy się usługami niezawodnej firmy UPS. Skontaktuj się z nami aby ustalić szczegóły działania.