Przejdź do treści
Wczytuję...

Ile kosztuje odzyskiwanie danych?

Ile kosztuje odzyskiwanie danych? Istotne informacje odnośnie czynników składających się na cenę usług w zakresie odzysku danych.

Bardzo często, praktycznie zawsze od naszych klientów słyszymy pytanie o cenę naszych usług. "Ile kosztuje odzyskiwanie danych? Proszę podać przynajmniej widełki...". Nie ma i nie będzie jednoznacznego cennika odzyskiwania danych.

Co składa się na cenę?

Możemy śmiało jednak powiedzieć, stwierdzić - odzyskiwanie danych jest jedną z najtrudniejszych, najbardziej wymagających dziedzin. Wymaga drogich narzędzi, specjalistycznej wiedzy - kompletnie niedostępnej w ramach edukacji na uczelniach wyższych, czy też w książkach. Jakieś skrawki informacji można otrzymać przeglądając dziesiątki tysięcy artykułów, wpisów na forach - jednak informacje te często bardziej oddalają nas od celu, niż przybliżają.

Odpowiedzialność

Proces odzyskiwania danych, szczególnie z dysku twardego - jest bardzo odpowiedzialny. Jeden najmniejszy błąd może powodować bezpowrotną utratę danych. Często porównujemy pracę z dyskiem twardym - z pracą lekarza, chirurga, który nie może pozwolić sobie na pomyłkę. Różnica między nami a chirurgami jest jedynie taka, że ci ostatni mają uczelnie, zjazdy, sympozja, ćwiczenia i ogromny dostęp do wiedzy. My natomiast pracujemy w warunkach totalnej izolacji informacyjnej - nie ma praktycznie żadnych książek o odzyskiwaniu danych, nie uczą odzyskiwania danych na żadnych studiach. Musimy zarywać noce, pracować dniami i nocami, dochodzić prawdy we własnym zakresie. Wielu naszych kolegów z branży przypłaciło zdrowiem - popadło w ciężką depresję, uciekło za granicę. Nasza praca jest trudna. Bardzo trudna i odpowiedzialna.

Cena odzyskiwania danych z dysku twardego

Jedną z droższych usług jest odzyskiwanie danych z dysku twardego. W kraju jest naprawdę niewiele profesjonalnych firm, które są w stanie wykonać tę usługę poprawnie i bezpiecznie dla nośnika oraz danych. Prawda jest taka, że poziom cen jest mniej-więcej podobny. Przykładowo w przypadku uszkodzonych głowic może to być cena na poziomie 2000-4500zł. Może być wyższa jeżeli przypadek jest faktycznie trudny. Nie istnieje natomiast coś takiego, że jest ktoś, kto może nam odzyskać tanio dane. Jeżeli ktoś podejmuje się odzyskania danych z dysku twardego, który ma uszkodzone głowice - i chce to zrobić za 800zł - możemy spokojnie liczyć się z tym, że nasze dane zostaną bezpowrotnie uszkodzone w wyniku próby nieudolnego przesuwania głowic - w oparciu o filmiki z internetu, opowiadające o tym jak odzyskiwać dane z dysku... W naszej praktyce spotkaliśmy się nawet z dyskami na których "informatyk" pozostawił swoje odciski palców.

Najdroższe odzyskiwanie danych - dysk SSD

Dyski twarde typu SSD miały być lekarstwem na wszelkie zło - pozbawione elementów mechanicznych miały być całkowicie bezpieczne. W rzeczywistości jednak utrata danych z dysku SSD wiąże się z poważnymi problemami, często wręcz brakiem możliwości odzyskania danych. O ile np. nasza skuteczność w przypadku odzyskiwaniu danych z dysków mechanicznych jest bardzo wysoka - o tyle w przypadku dysków SSD możemy mówić o poważnym problemie.

Odzyskiwanie danych z telefonu - cena

Odzyskiwanie danych z telefonu możemy podzielić na dwa rodzaje - odzyskiwanie skasowanych danych oraz odzyskiwanie danych z urządzeń uszkodzonych. W przypadku odzyskiwania usuniętych danych problem jest złożony i trudny. Niekiedy pomocne jest w tym procesie bardzo drogie oprogramowanie śledcze, niestety bardzo często jest tak, że i ono zawodzi.

Odzyskiwanie danych z uszkodzonego telefonu - cena

W przypadku telefonów uszkodzonych cena za odzysk danych może być bardzo zróżnicowana. Szczególnie o trudnych przypadkach możemy mówić w przypadku zalania. Często klienci zauważają, że cena odzyskania danych z telefonu przekracza wartość samego telefonu. Należy tutaj zauważyć, że czasami telefony są w takim stanie, że można odnieść wrażenie, że łatwiej byłoby zbudować taki telefon od podstaw niż naprawiać otrzymaną ruinę. Szczególnie trudne są zalania, które miały miejsce dawno temu i zostały dokonane przy pomocy np. wody morskiej, jeziorowej. Ciężko też naszą usługę porównywać do typowej naprawy serwisowej - rzecz w tym, że zazwyczaj serwisy wymieniają całą płytę główną - w przypadku, gdy stwierdzą jej uszkodzenie. W praktyce - cena odzyskiwania danych z uszkodzonego telefonu może zaczynać się na poziomie tysiąca złotych, kończyć zaś nawet na kilku tysiącach złotych. Cenę za odzyskanie danych jesteśmy w stanie precyzyjnie określić na poziomie diagnostyki, która w naszym przypadku jest całkowicie bezpłatna.

Leave a Comment

Bezpłatny i niezobowiązujący odbiór i odwiezienie sprzętu do klienta

W związku zaistniałą sytuacją oferujemy bezpłatny transport sprzętu do naszego laboratorium i z naszego laboratorium na terenie Warszawy oraz całej Polski, jak również bezpłatną diagnozę. Cała operacja nie zobowiązuje do zlecenia nam odpłatnej usługi. Sprzęt odwożony do klientów dezynfekowany jest przy pomocy specjalnych preparatów. Zapraszamy do kontaktu telefonicznego w celu ustalenia szczegółów. Na terenie Warszawy transport odbywa się przy pomocy naszych kierowców. Na terenie Polski - posiłkujemy się usługami niezawodnej firmy UPS. Skontaktuj się z nami aby ustalić szczegóły działania.